Istnieje wiele przyczyn, które odpowiadają za pojawienie się impotencji. Niektóre z nich są ściśle uwarunkowane stanem zdrowia, a inne z kolei łączą się ze stylem życia. Na pewno skuteczna w tym przypadku jest terapia tabletkami kamagra. Jedno jest pewne, tylko i wyłącznie lekarz jest w stanie określić konkretne przyczyny choroby.  Dlatego panowie, którzy zauważają u siebie pierwsze objawy choroby pod żadnym pozorem nie powinni bać się oraz krępować, tylko otwarcie porozmawiać ze specjalistą, który jest w stanie rozprawić się z objawami oraz zalecić najlepsze rozwiązanie, kiedy mowa o leczeniu.

W trakcie określania przyczyn należy wziąć pod uwagę nałogi, wśród których wymienia się regularne spożywanie alkoholu, palenie papierosów oraz sięganie po środki odurzające i dopalacze. Każda z tych grup działa negatywnie na krążenie, czyli uniemożliwia dostarczanie odpowiedniej ilości krwi do członka. Jak wiadomo krew jest niezbędna aby osiągnąć erekcję, gdyż bez niej nie można zrobić nic. Jeśli impotent pali papierosy za brak wzwodu może winić przede wszystkim nikotynę. Jest to związane z jej niekorzystnym wpływem na naczynia krwionośne (także i te umiejscowione w penisie). Dzięki nikotynie tętnice zwężają się, co sprawia, że następuje doprowadzenie znacznie mniejszej ilości krwi do ciał jamistych prącia. Palacze zmagają się zarówno z całkowitym brakiem erekcji, jak i trudnościami w jej osiągnięciu. Dzięki nikotynie można zauważyć oprócz tego zmiany miażdżycowe występujące w naczyniach krwionośnych, co sprawia, że i tak ograniczona ilość krwi pomniejsza się jeszcze bardziej. Jak ma się alkohol do impotencji?

Na pewno nie wpływa korzystnie na możliwości mężczyzny w sypialni. Jest to ściśle związane z tym, że napoje wysokoprocentowe powodują wahania poziomu cukru we krwi, co odbija się negatywnie na erekcji. Kiedy mężczyzna spożyje znaczne ilości alkoholu, nie ma on żadnych szans na zaspokojenie zarówno partnerki, jak i samego siebie. Inne nałogi także wpływają negatywnie i warto mieć świadomość konsekwencji związanych z sięganiem po nie.